Odpowiednia dynamika i sterowanie procesów przemysłowych pozwala na poprawę jakości produktów, zwiększenie wydajności, redukcje kosztów i minimalizacje zagrożenia awarią.
Studenci podczas zajęć pozyskają wiedzę dotyczącą analizy matematycznej eksploatowanych aparatów oraz nabędą umiejętność projektowania prostych układów sterowania.

Dotyczy zarządzania energią w celu optymalizacji kosztów i redukcji negatywnego wpływu na środowisko. Obejmuje wybór stosownego źródła energii, monitorowanie zużycia oraz wdrażanie systemów oszczędzania energii.
Studenci podczas zajęć poznają metody gospodarowania ciepłem i sposoby praktycznego wykorzystania tej wiedzy w projektowaniu.

To kluczowe procesy dla zapewnienia niezawodności, bezpieczeństwa i optymalnej pracy tych systemów. Obejmują działania, które mają na celu monitorowanie i diagnozowanie stanu technicznego maszyn i innych urządzeń mechanicznych.
Studenci podczas zajęć poznają metody diagnozowania, prognozowania trwałości i metody badań oceny stanu technicznego maszyn.

Przedmiot łączący wiedzę o elektronice oraz programowaniu. Wymaga umiejętności kodowania oraz zrozumienia sprzętu, na którym ma działać dane oprogramowanie. Mikrosterowniki są szeroko stosowane między innymi w systemach motoryzacyjnych oraz sprzęcie AGD.
Studenci podczas zajęć uzyskają dostęp do wiedzy z zakresu budowy i projektowania robotów przemysłowych.

Przedmiot mający na celu przygotowanie studentów do napisania i obrony pracy inżynierskiej. Studenci poznają zasady tworzenia prac dyplomowych i przygotują się do prezentacji wyników podczas obrony.

Aparatury przemysłowe stosowane w przemyśle chemicznym i spożywczym służą do przeprowadzania procesów produkcyjnych, między innymi wytwarzania, pakowania, kontroli jakości. Wybór odpowiednich urządzeń zależy od wymagań dotyczących produktu końcowego.
Studenci podczas zajęć poznają rodzaje technologii przemysłu chemicznego i spożywczego oraz specyficzne wymagania dotyczące aparatury przemysłowej w branży spożywczej i chemicznej.

Hydrodynamika obejmuje badanie ruchu płynów (cieczy i gazów) oraz sił działających na ciała zanurzone tych w płynach. Jest to dziedzina umożliwiająca zrozumienie i przewidywanie zachowania płynów na rzecz inżynierii mechanicznej.
Studenci podczas zajęć poznają zagadnienia związane z hydrodynamiką w zastosowaniach inżynierskich. Przedmiot stanowi rozszerzenie mechaniki płynów, czyli przedmiotu z wcześniejszego etapu studiowania.