Czym jest circular economy? To model gospodarki cyrkularnej, którego założeniem jest dążenie do minimalizacji odpadów przy jednoczesnym zmaksymalizowaniu wykorzystania zasobów.
Studenci podczas wykładu poznają sposoby wdrażania koncepcji CE w technologii przetwarzania powszechnie stosowanych materiałów oraz ograniczenia prawne i ekonomiczne z jakimi związane są takie działania.

Przedmiot prowadzony jest w języku angielskim.

Zmiany klimatyczne stanowią jeden z największych problemów współczesnego świata. Wśród przyczyn zmian klimatycznych wyróżnia się przede wszystkim emisję gazów cieplarnianych, wylesianie i produkcję rolną oraz przemysłową.
Studenci podczas wykładu poznają elementy i mechanizmy zmian, zjawiska występujące w przeszłości, ale także rolę nauki i polityki w kontekście przeciwdziałania zmian klimatu.


Przedmiot prowadzony jest w języku angielskim.

Energia stanowi jeden z fundamentalnych elementów gospodarki narodowej, wpływając na rozwój gospodarczy państwa. Jest to również dynamicznie rozwijający się sektor, szczególnie w aspekcie odnawialnych źródeł energii.
Studenci podczas wykładu poznają uwarunkowania prawne i możliwości rozwoju energetycznego Polski.

Jest to nauka obejmująca dostosowywania środowiska pracy i wykorzystywanych w pracy narzędzi do możliwości i ograniczeń człowieka. Najprościej mówiąc chodzi o poprawę komfortu, bezpieczeństwa i wydajności pracowników.
Studenci nauczą się tu metod zwiększania komfortu podczas pracy, który związany jest bezpośrednio z zapobieganiem różnego rodzaju dolegliwościom i schorzeniom zdrowotnym.

Podstawowa nauka przyrodnicza badająca relacje pomiędzy elementami otaczającego nas świata. Dla nikogo z nas nie jest obca, ponieważ mieliśmy już okazję się z nią zetknąć w szkole podstawowej.
Na tym przedmiocie studenci opanują sposoby rozwiązywania fizycznych problemów technicznych. Przede wszystkim przekonają się, że fizyka jest wszędzie, a jej znajomość umożliwia zrozumienie zjawisk występujących w środowisku życia człowieka.

Wykład prezentuje zagadnienia dotyczące komunikacji interpersonalnej w relacjach biznesowych. Nauczysz się na nim, jak skutecznie komunikować się w biznesie.

Królowa nauk, dobrze znany nam już przedmiot. Dla jednych zmora, dla innych radość. Na studiach technicznych zajęcia te prowadzą do opanowania działań i rachunków stosowanych w praktycznych problemach inżynierskich.
Studenci poznają przede wszystkim legendarne całki i różniczki, ale również doświadczą w jak dużym stopniu praca inżyniera bazuje na założeniach matematycznych.

Przedmiot realizowany przez dwa semestry.

Jest gałęzią matematyki, stanowiącą podstawę informatyki. Umiejętność sprawnego rozwiązywania zadań w obrębie matematyki dyskretnej jest kluczowa w celu zrozumienia problemów algorytmicznych i struktur danych.
Studenci podczas zajęć poznają metody kombinatoryczne i algebraiczne wykorzystywane w rozwiązywaniu problemów matematyczno-informatycznych.

Przedmiot realizowany jest przez dwa semestry.

To wszystkie działania mające na celu zapobieganie pożarom oraz minimalizację skutków w sytuacji ich ewentualnego wystąpienia.
W ramach przedmiotu studenci zapoznają się z podstawami inżynierii bezpieczeństwa pożarowego poprzez poznanie odpowiednich norm i przepisów stosowanych w procesie projektowania.

Pod pojęciem ochrony środowiska kryją się wszystkie zagadnienia związane z zachowaniem naturalnych zasobów i bioróżnorodności, a także minimalizowanie negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko.
Studenci podczas zajęć poznają zjawiska zachodzące w środowisku i ich możliwe skutki w przyszłości oraz istotę dążeń do zrównoważonego rozwoju.

Ochrona własności intelektualnej (OWI) to nic innego, jak wytwór pracy twórczej człowieka, który ze względu na swój charakter i oryginalność zasługuję na ochronę. Na tym przedmiocie dowiesz się jaka jest rola Urzędu Patentowego, czym jest dokładnie ochrona własności intelektualnej, jak ją klasyfikować, chronić oraz jak z niej korzystać.

Elektrotechnika obejmuje projektowanie i analizę urządzeń wykorzystujących energię elektryczną. Elektronika zaś zajmuje się projektowaniem i analizą układów przesyłających sygnały elektryczne.
Studenci podczas zajęć poznają zagadnienia związane z prostymi układami elektrycznymi prądu stałego i zmiennego. 

Gospodarka rynkowa to system ekonomiczny, gdzie decyzje dotyczące produkcji, dystrybucji i konsumpcji dóbr i usług są podejmowane na podstawie mechanizmów rynkowych.
Studenci podczas zajęć pozyskają wiedzę dotyczącą podstaw funkcjonowania gospodarki rynkowej.
Przedmiot ten ma swój skrót PGR, jest on powszechnie wykorzystywany przez studentów i prowadzących.

Programowanie jest procesem tworzenia aplikacji i systemów komputerowych poprzez pisanie instrukcji w języku zrozumiałym dla programowanego urządzenia. Stanowi kluczową umiejętność w pracy informatyka, umożliwiając tworzenie zaawansowanych systemów operacyjnych i aplikacji.
Studenci podczas zajęć opanują umiejętność uruchamiania własnych programów komputerowych i wykorzystywania oraz przetwarzania różnorodnych treści.

Relacyjne bazy danych stanowią system zarządzania bazami, gdzie dane przechowywane są w tabelach, a relacje między danymi określane są za pomocą kluczy. Taka organizacja danych ułatwia procesy zarządzania i zapewnia spójność.
Studenci podczas zajęć pozyskają umiejętności umożliwiające posługiwanie się relacyjnymi bazami danych.

Jest językiem programowania powszechnie wykorzystywanym w różnego rodzaju projektach o zróżnicowanym stopniu złożoności.
Studenci podczas zajęć opanują umiejętność pisania programów w języku C++ z uwzględnieniem elementów takich jak klasy, dziedziczenia, algorytmy itd.

Stanowi rodzaj programowania wykorzystującego stosunkowo proste wyrażenia symboliczne. Tworzony kod jest ściśle powiązany z wprowadzonymi instrukcjami procesora.
Studenci podczas zajęć opanują zasady działania komputera na poziomie procesora i pamięci oraz tworzenia, optymalizacji i naprawiania programów pisanych językami wykorzystywanymi w programowaniu niskopoziomowym.

Aby dokument został sporządzony poprawnie konieczne jest wykonanie każdego z kroków – redakcji, edycji i formatowania treści. By zachować przejrzystość, poprawność i estetykę wymagana jest uwaga na szczegóły dotyczące języka i stylu tekstu.
Studenci podczas wykładu poznają zasady przygotowywania prac pisemnych z uwzględnieniem wyżej wymienionych czynników.

Przedmiot koncentruje się na naukach społecznych oraz różnych rodzajach zjawisk i procesów społecznych. Dodatkowo, w ramach tego przedmiotu uczysz się interpretacji współczesnej rzeczywistości społecznej.

Informatycy w codziennej pracy wykorzystują różnego rodzaju narzędzia, stanowiące podstawę funkcjonowania branży IT.
Podczas zajęć studenci nauczą się korzystać między innymi z powłoki shell, czyli powszechnie używanym interfejsem umożliwiającym komunikację użytkowników z systemem operacyjnym.

Informatyka jest nauką o przetwarzaniu informacji. Obejmuje podstawy matematyczne, algorytmikę, zarządzanie danymi, projektowanie i tworzenie systemów oraz oprogramowań.
Studenci podczas zajęć uzyskają wstępną, podstawową wiedzę umożliwiającą swobodne poruszanie się w świecie pojęć związanych ze współczesną informatyką i zastosowaniem ich w praktyce.

CAD to system komputerowy wspierający działalność inżynierską na poziomie projektowania i dokumentowania prac związanych między innymi z architekturą, budownictwem, mechaniką i elektryką. Systemy CAD są powszechnie stosowanymi narzędziami zwiększającymi efektywność działań w wielu branżach.
Studenci podczas zajęć poznają podstawy systemu oraz techniki modelowania w CAD-zie.

Arkusze kalkulacyjne większości użytkownikom służą do obliczania prostych formuł i kształtowania niezłożonych tabel. Osobom związanym z informatyką pozwalają dodatkowo na skomplikowane analizy i integrację z innymi systemami oraz źródłami danych.
Studenci podczas zajęć poznają zaawansowane zastosowania arkuszy w zakresie złożonych funkcji i formuł, makropoleceń itp.