Algebra liniowa to jeden z działów matematyki, który znalazł praktyczne zastosowanie w naukach technicznych. Sama algebra dotyczy badania przestrzeni wektorowych i relacji pomiędzy nimi.
Na tym przedmiocie student uczy się rozwiązywać na różne sposoby układy równań i macierze. Dodatkowo algebra liniowa obejmuje analizę położenia punktów, prostych i płaszczyzn w przestrzeni.

Chemia jest już przedmiotem doskonale znanym ze szkoły podstawowej oraz szkoły średniej. Ta realizowana na kierunku budownictwo to jednak chemia związana ściśle z materiałami budowlanymi.
Studenci opanują w praktyce i teorii podstawowe relacje chemiczne w kontekście materiałów budowlanych. Nauczą się doboru materiałów i technologii analizując wiele czynników koniecznych do uwzględnienia.

W ramach tego przedmiotu odbywa się też laboratorium, więc nie zapomnij zabrać ze sobą fartucha.

Jest to nauka obejmująca dostosowywania środowiska pracy i wykorzystywanych w pracy narzędzi do możliwości i ograniczeń człowieka. Najprościej mówiąc chodzi o poprawę komfortu, bezpieczeństwa i wydajności pracowników.
Studenci nauczą się tu metod zwiększania komfortu podczas pracy, który związany jest bezpośrednio z zapobieganiem różnego rodzaju dolegliwościom i schorzeniom zdrowotnym.

Podstawowa nauka przyrodnicza badająca relacje pomiędzy elementami otaczającego nas świata. Dla nikogo z nas nie jest obca, ponieważ mieliśmy już okazję się z nią zetknąć w szkole podstawowej.
Na tym przedmiocie studenci opanują sposoby rozwiązywania fizycznych problemów technicznych,. Przede wszystkim przekonają się, że fizyka jest wszędzie, a jej znajomość umożliwia zrozumienie zjawisk występujących w budownictwie.


Przedmiot realizowany przez dwa semestry.

Wszyscy wiemy czym jest geometria, nie raz spotkaliśmy się z nią na matematyce. Geometria wykreślna, zwana potocznie geometrią projektową zajmuje się rozwijaniem wyobraźni przestrzennej.
Studenci opanują precyzyjne metody przedstawiania trójwymiarowych obiektów na płaszczyźnie dwuwymiarowej zgodnie z zasadami rzutowania. Wyobraźnia przestrzenna jest niezbędna w pracy inżyniera, niezbędna podczas analizy i projektowania obiektów budowlanych.
Studenci zwykle korzystają ze skrótu GW, zatem nie zdziw się, jeśli się z nim spotkasz.

Inżynier wykonując rysunki posiłkuje się oprogramowaniami służącymi usprawnieniu procesu. Ponadto programy do rysowania umożliwiają szybkie wprowadzanie zmian we fragmentach rysunków, co w przypadku kreślenia ręcznego zwykle wymagałoby rysowania danego elementu od początku.
Na tym przedmiocie studenci opanują pracę z komputerowymi narzędziami stosowanymi w branży projektowej, utrwalając wiedzę nabytą podczas rysunku technicznego.
Przedmiot ten ma swój skrót KWRT, jest on powszechnie wykorzystywany przez studentów i prowadzących.

Wykład prezentuje zagadnienia dotyczące komunikacji interpersonalnej w relacjach biznesowych. Nauczysz się na nim, jak skutecznie komunikować się w biznesie.

Królowa nauk, dobrze znany nam już przedmiot. Dla jednych zmora, dla innych radość. Na studiach technicznych zajęcia te prowadzą do opanowania działań i rachunków stosowanych w praktycznych problemach inżynierskich.
Studenci poznają przede wszystkim legendarne całki i różniczki, ale również doświadczą w jak dużym stopniu praca inżyniera bazuje na założeniach matematycznych.


Przedmiot realizowany przez dwa semestry.

Pewnie większości z Was mechanika kojarzy się z naprawą pojazdów, nic bardziej mylnego. Mechanika teoretyczna to dział fizyki zajmujący się analizą ruchu i równowagi przy użyciu metod matematycznych.
Studenci poznają narzędzia umożliwiające analizę równowagi statycznej w konstrukcjach, co stanowi podstawę pracy inżyniera budownictwa. Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że obiekty budowlane nie generują żadnych sił, to podczas realizacji tego przedmiotu przekonacie się, że jest inaczej.

Pod nazwą tego przedmiotu kryje się dokonywanie pomiarów inżynieryjnych, które są niezbędne do modelowania terenu oraz tworzenia map pod planowanie i realizowanie inwestycji budowlanych.
Studenci podczas zajęć opanują umiejętność wykonywania pomiarów geodezyjnych przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, czytania oraz tworzenia map.


W ramach przedmiotu na koniec semestru realizowane są ćwiczenia polowe. 

Ochrona własności intelektualnej (OWI) to nic innego, jak wytwór pracy twórczej człowieka, który ze względu na swój charakter i oryginalność zasługuję na ochronę. Na tym przedmiocie dowiesz się jaka jest rola Urzędu Patentowego, czym jest dokładnie ochrona własności intelektualnej, jak ją klasyfikować, chronić oraz jak z niej korzystać.

Gospodarka rynkowa to system ekonomiczny, gdzie decyzje dotyczące produkcji, dystrybucji i konsumpcji dóbr i usług są podejmowane na podstawie mechanizmów rynkowych. Studenci podczas zajęć pozyskają wiedzę dotyczącą podstaw funkcjonowania gospodarki rynkowej. Przedmiot ten ma swój skrót PGR, jest on powszechnie wykorzystywany przez studentów i prowadzących. 

Rysunek techniczny, to nic innego jak przedstawienie obiektów w sposób graficzny. Istotą rysunku technicznego jest zgromadzenie wszystkich informacji dotyczących rysowanych obiektów, niezbędnych do ich stworzenia.
Na tym przedmiocie studenci uczą się wykonywać rysunki z różnych perspektyw, z zachowaniem wymiarów i skali, zgodnie z obowiązującymi normami i standardami.
Rysunki techniczne stanowią podstawę komunikacji między projektantami i wykonawcami. Dobrze wykonany rysunek jest najistotniejszym elementem w procesie powstawania obiektów.
Studenci zwykle korzystają ze skrótu RT, zatem nie zdziw się, jeśli się z nim spotkasz.

Przedmiot koncentruje się na naukach społecznych oraz różnych rodzajach zjawisk i procesów społecznych. Dodatkowo, w ramach tego przedmiotu uczysz się interpretacji współczesnej rzeczywistości społecznej.

Integracja technologii informacyjnej z budownictwem pozwala na efektywną komunikację i współpracę między wykonawcami projektu.
Studenci podczas zajęć poznają możliwości wykorzystania metod informatycznych w obszarach pracy inżyniera budownictwa.