Zajęcia z tego przedmiotu skupiają się na zagadnieniach języka angielskiego, które mają na celu podnieść Twój poziom znajomości języka do poziomu B2.
Dział matematyki dostarczający narzędzi i metod do rozwiązywania obliczeniowych problemów inżynierskich.
Studenci zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawdopodobieństwa, statystyki i metod różniczkowych wykorzystywanymi w mechanice i budowie maszyn.
Mechanika płynów zajmuje się zachowaniem cieczy w analizowanym środowisku. W aspekcie inżynierii mechanicznej pozwala na racjonalne zarządzanie płynami w urządzeniach i instalacjach przemysłowych.
Studenci podczas zajęć poznają podstawowe zagadnienia z zakresu mechaniki płynów, które umożliwiają projektowanie i wykonywanie urządzeń wykorzystywanych w przemyśle.
W ramach przedmiotu odbywają się zajęcia laboratoryjne – nie zapomnij fartucha.
Obróbka skrawaniem przy wykorzystywaniu obrabiarek umożliwiają produkcję precyzyjnych komponentów stosowanych w przemyśle. Mnogość technik i urządzeń pozwala na wytwarzanie zróżnicowanych elementów o szerokim zastosowaniu.
Studenci podczas zajęć poznają metody obróbki i możliwości kształtowania geometrii elementów wykorzystywanych w inżynierii mechanicznej.
W ramach tego przedmiotu odbywa się też laboratorium, więc nie zapomnij zabrać ze sobą fartucha.
Elektrotechnika obejmuje projektowanie i analizę urządzeń wykorzystujących energię elektryczną. Elektronika zaś zajmuje się projektowaniem i analizą układów przesyłających sygnały elektryczne.
Studenci podczas zajęć poznają zagadnienia związane z prostymi układami elektrycznymi prądu stałego i zmiennego.
Prace nad tworzeniem niezawodnych i bezpiecznych maszyn wymagają doboru odpowiednich materiałów oraz zaprojektowania i wykonania mechanizmów umożliwiających prawidłowe działanie urządzenia w zakładanych warunkach eksploatacji.
Studenci podczas zajęć poznają budowę podstawowych zespołów i elementów maszyn oraz metody i przepisy z zakresu konstruowania urządzeń.
Aby zaprojektować maszyny zgodne z wymaganiami technicznymi oraz charakteryzujące się wysoką efektywnością pracy, inżynierowie zmuszeni są zrozumieć założenia technologii maszyn. Dziedzina ta obejmuje wszelkie procesy od projektowania, przez eksploatację, po konserwację urządzeń.
Studenci podczas zajęć poznają zasady kształtowania elementów maszyn przeznaczonych do podstawowych procesów technologicznych.
Są to metody obróbki materiałów niegenerujące odpadu w postaci wiórów. Technologie bezwiórowe ze względu na minimalizacje zużycia materiału zyskują na popularności i stanowią element nowoczesnej produkcji przemysłowej.
Studenci podczas zajęć poznają metody obróbki bezwiórowej i oceny jakości tak powstałych złączy między materiałami metalowymi.
W ramach tego przedmiotu odbywa się też laboratorium, więc nie zapomnij zabrać ze sobą fartucha.
Stanowi gałąź fizyki dotyczącą przemian ciepła i procesów energetycznych. Zasady termodynamiki umożliwiają inżynierom efektywne i optymalne zarządzanie energią oraz wdrażanie innowacyjnych technologii związanych z energetyką.
Podczas zajęć studenci nabędą wiedzę z zakresu techniki cieplnej i jej praktycznego zastosowania w pracy inżyniera. Ponadto poznają metody pomiarów podstawowych wielkości występujących w termodynamice.
To przenoszenie zasobów wiedzy technologicznej pomiędzy podmiotami. Umożliwia to tworzenie nowych produktów w innych środowiskach. Transfer technologii stanowi podstawę rozwoju technologicznego, zwiększając jednocześnie konkurencyjność przedsiębiorstw i gospodarek.
Studenci podczas zajęć poznają metody oceny nowopowstałych technik i technologii oraz zasady praktycznego wdrażania i komercjalizacji badań.
Stanowi podstawę przy projektowaniu elementów konstrukcyjnych maszyn. Obejmuje analizę zachowania się materiałów pod wpływem różnych obciążeń.
Studenci podczas zajęć opanują podstawy teoretyczne i metody wyznaczania sił przekrojowych, naprężeń oraz odkształceń w prostych i złożonych stanach naprężenia. Studenci i prowadzący stosują skrót „WM”.
Przedmiot realizowany przez dwa semestry.
Procesy te obejmują technologie i metody umożliwiające pozyskiwanie, magazynowanie i wykorzystanie energii w różnorodnych formach. Przemiany energetyczne związane z przejściem na odnawialne źródła energii wymagają kształtowania nowych rozwiązań technologicznych w pozyskiwaniu energii.
Studenci podczas zajęć poznają zasady działania urządzeń wykorzystywanych w energetyce oraz metody ich projektowania.